Hazır rulo çim ile ekme çim arasındaki farklar nelerdir? Hazır rulo çimin avantajları nelerdir?

;

Hazır rulo çim uzman ekipler tarafından, lisanlı orijinal çelikler ile profesyonel ürün ve ekipmanlar kullanılarak düzenli bakımlarla üretilir. 8 aylık bakım sonucunda hasat edilerek bahçenize uygulanır.

Ekme çimlerde ise kullanılan tohumlar genelde belirli firmaların kendi karışımları olmakta, bazen bu ürünler yeterli çıkış miktarına sahip olamamaktadırlar. Ayrıca çim bakımı çoğu zaman doğru yapılmadığı için çim çıkışından kısa süre sonra sararmalar ve yer yer kelleşmeler sonucu çim ölümleri gerçekleşmektedir. Bununla beraber ilk bakışta daha düşük fiyata mal oluyormuş gibi görünmesine rağmen ekimle birlikte başlanan bakım, ekme çimlerde hazır çime göre çok daha yüksek olmaktadır.

Hazır çimde, çimin zarar görebileceği ilk tesis aşamasındaki riskler ve maliyetler tamamen ortadan kaldırılarak bahçenize gelmektedir. Hazır çim bahçenizi saatler içerisinde yeşillendirerek görmek istediğiniz ortamı kolayca yaratabilir. Oysa ekme yönteminde kullanacağınız tohumdan tutun uygulama ve bakım yöntemlerine kadar pek çok konuda gerek bilgi yetersizliği, gerek alet ekipman yetersizliği gerekse de zaman yetersizliğinden çoğu zaman istenilen sonuçlar elde edilemez. Kalite hazır çime göre çok düşük kalır.

Soru: Recep YEŞİL

Yukarı Çık