;
Biçme Seyrelme

İlk biçimimi gerçekleştirdim şimdi baktığımda daireler şeklinde kurumalar görüyorum ve hızla artıyor

Çim tipinizin ne olduğunu ve biçim faktörleri bu konuda etkilidir. Dairesel sararma, derin biçimden dolayı makine izi de olabilir.

Soru: Uğur OLPAK

Hastalık Seyrelme Sulama

Bermuda çim yaptık rulo, 2 yıl oldu kökleri hep kuru gibi. Çok sararıyor, biçimi de yüksek kalıyor. İlacını gübresini hep zamanında yapıyorum.

Sorunun kaynağı sulama olabilir.

Soru: Ercan AYDOĞAN

Bakım Genel Hastalık Seyrelme

Çimler üzerine köpek yatar ise çim yanar mı? Ya da böyle bir durum söz konusu mu? Köpekleri boşuna mı rahatsız ediyorum?

Köpeğin çimin üzerine yatması ile çim yanmaz. Yanmayla ilgili sorunlar hayvanların bahçeyi eşelemesinden veya sıvı, katı dışkılarından kaynaklanmaktadır.

Soru: Serpil ŞENYÜZ

Bakım Genel Seyrelme

800 metrekare alanı sizden aldığım Sea Spray çim ile kapladım. Bütün yaz kurt mücadelesi yaptık. Seyrelen yerler için tohuma ihtiyaç var. Nasıl temin edebilirim?

Sea Spray torpak ısısına bağlı olarak kış mevsiminde cansızlaşma (dormancy) dönemine girecek. Sonbahar ve kış aylarındaki sıcaklıklar çimin kendisini yenilemesine müsait değil. Ürün tohumdan üretilmediği için ilkbahar sonrasında toprak ısısı artınca, gelişimi destekleyen gübre takviyesi yaparak kendi gelişimini sağlaması lazım.

Soru: Hakan ÖNER

Yukarı Çık